Stíny budoucnosti - 3. díl

18. června 2011 v 21:53 | Koníček11
Zašátrala jsem v kapse po svém mobilu, ale když jsem ucítila, že kapsu mám prázdnou, lekla jsem se. V mysli jsem rychle začala pátrat, kde jsem za uplynulou půlhodinu byla. Jediné co mě napadlo jako první a jako jediné byla stáj. Jasně stáj, ale jaká část? Myslela jsem si v duchu.


,,Hledáš něco?" zeptala se mě Grace.
,,Jo, hledám mobil. Pomohla bys mi ho prosím najít?" odvětila jsem, ale nečekala na odpověď.
,,Jasně. Kam se mám podívat?"
,,Do uličky mezi boxy!" stačila jsem ještě říct, ale Grace se už otočila a vykročila směrem ke vratům stáje, kde se sklonila před prvním boxem a ten byl Anity. Anita byla klisna českého teplokrevníka, kterou k nám do stáje přivezli teprve nedávno. Ještě si moc nezvykla na nové prostředí, do kterého ji přišla, ale už nebyla tak nervózní, jako když ji sem přivezli. Oháněla se po všech, kteří k ní chtěli vstoupit do boxu a v očích měla vidět strach. Strach. Ale z čeho? Sama jsem se podívala do všech boxů a potom jsem zamířila ke Kessy. Bylo docela dost pravděpodobné, že mi vypadl u ní v boxu. Jemně jsem jí zatlačila na bok, aby mi kousek ustoupila. V zadním rohu boxu se něco lesklo. Vykročila jsem směrem ke zdroji onoho lesku, a co nevidím. Mobil. Byl docela slušně zahrabaný pod Kessininou slaměnou podestýlkou. Vzala jsem ho ze země a oprášila zbytky slámy, které se uchytily na displeji mobilu. Pohladila jsem Kessy a vyšla z boxu.
,,Už jsem ho našla!" křikla jsem na Grace, která se zrovna skláněla před Rockyho boxem. Narovnala se v zádech a přišla ke mně. Chvilku jsem si mobil přehazovala v rukách a potom jsem vytočila, i když neochotně, mamky číslo.
,,Ahoj, mami " začala jsem rozhovor, o kterém jsem věděla, že nebude dlouho trvat.
,,Ahoj Chloe. Chceš odvézt domů, že? " zeptala se mě, ale určitě znala odpověď.
,,Mami ty mi snad čteš myšlenky ne?" zasmála jsem se zavěsila.
,,Mamka pro nás přijede za pět minut" otočila jsem se ke Grace a strčila si mobil zpátky do kapsy od svých džínů ke koním.
Déšť, který ještě stále hlasitě bubnoval na střechu stáje byl sice slabší než předtím, ale neustával. Uviděla jsem mamku jak přijíždí po štěrkem vysypané příjezdové cestě ke stáji. Zastavila s naší stříbrnou Škodovkou a my si nastoupili. Já jsem si sedla k mamce na sedačku spolujezdce, protože vzadu bylo místo jen pro jednoho. Mamka tam měla ještě spoustu papírů z práce. Zabouchly jsme dveře od auta a mamka se s autem otočila na nádvoří stáje a jela směr domov. Nejdříve zastavila před domem Grace. Její dům byl asi o dvě ulice dál než ten náš. Omítka již byla značně oprýskaná, ale stále na ní byl náznak žluté barvy, kterou natírali před několika lety. To už bylo dávno co to natírali. Pomyslela jsem si. Mamka si něco mluvila pro sebe za volantem. Asi nadávala. Po chvíli jsem zjistila, co bylo příčinou jejího nadávání. Nemohla najít žádné parkovací místo.
,,Je docela dost možné, že budeme muset zaparkovat o ulici dál" povzdechla si. Nevěnovala jsem jí moc pozornosti a dál se koukala z okýnka. Hledala jsem tam snad něco? Něco co jsem v tuhle chvíli ještě nechápala, ale v duší jsem věděla, že brzy pochopím ..
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Jolly // AFFS Jolly // AFFS | Web | 19. června 2011 v 11:22 | Reagovat

Vypadá to zajímavě, předešlé díly jsem nečetla, takže si je ještě budu muset přečíst ;-)

2 Ladybirds //chumy Ladybirds //chumy | Web | 20. června 2011 v 15:57 | Reagovat

Tu knihu ti můžu doporučit :)
Moc krásný design strašně se mi líbí !!! a sedí :) je roztomiloučký :)
do tohoto příběhu už se chystám :)

3 Ladybirds //chumy Ladybirds //chumy | Web | 20. června 2011 v 16:23 | Reagovat

To si taky myslím... Hipoterapie je mi velmi symtacká :)

4 Žwiggi :) Žwiggi :) | Web | 20. června 2011 v 17:47 | Reagovat

Nádherný nováý layout a Mezi Affs tě velice ráda vezmu, díky že ses zapsala :)
Žwiggi :)

5 Pajik Pajik | Web | 20. června 2011 v 21:13 | Reagovat

Supr díl :-) A roztomilý dess :-) :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama