Stíny budoucnosti - 4. díl

30. června 2011 v 18:22 | ALEX.A
Mamka vypnula auto a vytáhla klíčky z volantu, který už byl časem hodně poškrábaný. Zaparkovala, přesně jak jsem očekávala. O ulici dál. Nebo snad o dvě? ,,Jsem moc unavená" pomyslela jsem si vduchu. Ale z čeho? Zastavila před nějakým velkým, béžově natřeným domem. Okenní tabulky byly buď vypadlé nebo rozbité a dveře se zdály jako by se měly co nejdříve zhroutit. Působil tajuplně, ponuře a zdálo se mi jakoby ze mě nějakým způsobem vysával energii. Nezvpomínala jsem si však, že bych okolo tohoto domu někdy procházela. Ne. To není možné. Touhle ulicí jsem s Grace
chodila dost často na to abych zapomněla kudy procházím.

Jsem asi moc unavená na to, abych smysluplně přemýšlela. Vystoupila jsem z auta a začaly na mě dopadat velké studené kapky. Roztáhla jsem černý deštník, který jsem držela celou cestu autem. Kapky s pleskáním dopadaly na černou plochu deštníky a stékaly po jeho stránách dolů na zem. Přemýšlela jsem o Kessy. Určitě musela být zmatená. Pořád jsem si za ni něco vyčítala, ale nemohla jsem to snést. Nemohla pochopit proč s ní nejdu na vyjížďku. Prostě nemohla. Slza, kterou jsem neudržela mi stekla po tváři a na zemi se stala součástí vody, která tam již napršela. Bohužel s jejím strachem se nic nedalo dělat. Mohla jsem jen doufat, že se to časem změní.
Prošly jsme ulicemi a ocitly jsme se před naším domem. Ocitly jsme se doma. Tohle slovo jsem měla ráda stejně tak jako stáj. Vkročila jsem do dvěří svlékla jsem kabát, pověsila ho na věšák u dvěří a vyzula jsem se z bot. Letmo jsem skoukla kuchyň a obývací pokoj. Zahlédla jsem taťku jak se jako obvykle povaluje na pohovce před televizí. Měl asi puštěné zprávy. Více než program v televizi mě zajímal klidný a nerušený spánek, takže jsem proběhla okolo taťky, pozdravila a běžela jsem do mého malého pokojíku v druhém patře. Zabouchla jsem dveře a svalila se na měkkou a pohodlnou postel,
kde jsem okamžité usla ..
Bylo krásné slunné ráno a já s Grace jsme se chystaly do stáje. Došly jsme so stáje a já jsem jako obvykle zamířila ke Kessy a Grace do boxu k Robbymu. Podala jsem Kessy na rozevřené dlani malinký kousek mrkve, který jsem pro ni doma stačila vzít, ještě než jsem vyrazila do stáje. Jemně si ho vzala a foukla mi do dlaně příjemně teplý vzduch. S Grace jsme měly naplánováno, že pojedem po naší oblíbené stezce. Vyčistily, nauzdily a nesedlaly jsme koně a vyvedly jsme je před stáj. Vyhouply jsme se do sedel a nasměrovaly koně směrem k lesu. Nejdříve jsme jely jen krokem, ale potom jsme koně pobídly i do klusu. U kraje lesa jsme však zase zpomalily. Rády jsme jezdily leśem a obdivovaly tu krásu přírody.
Spadané větvičky stromů křupaly pod mohutnými koňskými kopyty a ozývalo se prozpěvování prvního jarního ptactva, které neodlétalo do teplých krajin. Les začal pomalu řídnout a cesta lesem se začala pomalu, ale jistě blížit ke konci. Naše stezka pokračovala přes louku. Přes širokou stráň plnou zeleně. Jen docela malá a uzká cestička vedla napříč touto loukou. Cestička, kterou za několik let vyšlapali místní lidé a také my. Na koních. S koňmi jsme projely tou uzoučkou cestičkou, do které se ohýbaly trsy suché loňské trávy. Uviděly jsme starou dřevěnou lávku, která i přesto, že byla stará dobře držela a nebyla ztrouchnivělá. Nebála jsem se přejít přes lávku s koňmi, ale mamka mi vždy opakovala ať přes tu lávku nejezdíme. Já jsem i přes její zákazy přes lávku jezdila dál. V potoku tekla průzračně křišťálová voda, takže byla vidět až na dno. Na kamení, které proud vody uhlazoval do hezkých oblázků. Měla jsem jich doma hodně. Nejvíce jich bylo právě z tohoto potoka.
Náhle přes cestu přelétl igelitový sáček, který sem někdo odhodil, když šel touto cestou. Věděla jsem, že se Robby bojí igelitových sáčků, ale nemohla jsem proti tomu nic udělat. Robby si stoupnul na zadní a Grace začala křičet a padat ze sedla ..


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Jolly // AFFS Jolly // AFFS | Web | 1. července 2011 v 7:02 | Reagovat

Krásné. Zajímalo by mě, jak bude vypadat poslední díl ;).

2 Heidy Heidy | Web | 1. července 2011 v 8:52 | Reagovat

Ahoj, pořád jsi přihlášená do Distric Competetion 2011 a nám se konečně podařilo vyhlásit druhé kolo. Tedy zadání do druhého kola. Posílej včas! http://conscience-x.blog.cz/1107/dc-2011-2-kolo-zadani

3 Wheel Wheel | Web | 2. července 2011 v 12:45 | Reagovat

Ahoj! Chtěla jsem tě obeznámit s tím, že Wheel se vrací na scénu, nebude v tom sama ale i s její kámoškou Lucou, bereme SB a já bych tě v nich ráda měla, protože SB jsme byli i na mém blogu wheel.blog.cz . Teď nás ale najdeš na http://galli-s.blog.cz/ tak se když tak ozvy :-)

4 arbek.blog.cz ||  Darlos arbek.blog.cz || Darlos | Web | 3. července 2011 v 13:08 | Reagovat

Super příběh :-) Jinak máš úžasnej des!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama