Stíny budoucnosti - 5.díl

8. července 2011 v 8:30 | ALEX.A
Probudila jsem se rychle začala očima pátrat po pokoji, jestli někde neuvidím Grace a vzpínajícího se Robbyho. Než si moje oči přivykly na šero viděla jsem jen tmavé siluety nábytku. Nikde naštěstí nebyli. Vstala jsem a přišla k oknu. Podívala jsem se na temnou a liduprázdnou ulici, kterou osvětlovalo jen slabé světlo pouličních lamp. Ve dne ulice nepůsobila tak strašidelným dojmem jako v noci a zakřivené stíny stromů, které dopadaly na dlážditý chodník na strašidelnosti jen přidávaly.

Otočila jsem se od okna a vlezla si zpátky do své pohodlné postele uprostřed pokoje. Koutkem oka jsem zaregistrovala obraz visící nad postelí. Byla jsem na něm já a seděla jsem na nějakém málém hnědém poníkovi asi plemene Shetlandský Pony. Vzpomínám si, že to bylo porvé, co jsem seděla na koňském hřbetě. Celý den jsem nemluvila už o ničem jiném. Při té představě jsem se musel usmát. Ten den jsem slavila svoje osmé narozeniny a taťka mi řekl, že až budu velká koupí mi svého vlastního koně. Měla jsem velkou radost, ale nevěřila jsem, že se to splní. Splnilo se. Mám svého vlastního koně,
kterého bych za nic na světě nedala. Kessy.
,,Crrr! Crrr!" tento zvuk vycházel každé ráno z mého budíku na nočním stolku a den ode dne se stával protivnějším. ,,Nechte mě ještě spát. Vždyť je neděle!" bručela jsem trochu nesrozumitelně s hlavou zabořenou do měkkého polštáře. Asi po pěti minutách jsem se, i když neochotně, zvedla a šla se převléknout. Moc jsem toho nenaspala a moje zdlouhavé zívání to ještě potvrzovalo. Nazula jsem si bačkory, které se neuspořádaně válely u postele a seběhla po schodech dolů do kuchyně. Mamka připravovala lákavě vonící lívance se skořicí. To mi dokonale zvedlo náladu a všechna moje ranní pochmurnost byla pryč.
,,Ahoj mami" pozdravila jsem hned jak se otočila směrem ke mně.
,,Ahoj Chloe. Posaď se. Hned ti nandám jídlo. Dáš si jeden nebo dva?" zeptala se a ukázala na talíř s lívanci.
,,Dám si dva" odpověděla jsem.
Náhle jsem uslyšela ránu a poté matčino tiché nadávání. Podívala jsem se co bylo zdrojem jejích nadvek a hned jsem pochopila - mamce vyklouzla sklenice s mlékem z ruky a rozbila se na zemi. Bílá tekutina se na zemi mísila se střepy z rozbité sklenice, které začala uklízet a házet do koše. Když to vše bylo uklizené, nandala mi já se nasnídala a začala se chystat ke koním. Grace dnes měla do stáje přijít později takže jsem měla víc času věnovat se Kessy.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 darlos darlos | Web | 9. července 2011 v 16:55 | Reagovat

Moc sem se těšila na další díl :-) a nezklamal :-)

2 Nasťa your SB Nasťa your SB | Web | 9. července 2011 v 20:40 | Reagovat

Tak to je skvělé, že má víc času na Kessy, opravdu krásně sepsaná povídka..

3 Le-Pružinos | http://lbs-horses.blog.cz Le-Pružinos | http://lbs-horses.blog.cz | Web | 10. července 2011 v 22:37 | Reagovat

CO SE TÝČE SOUTĚŽE CONCURRENCE 2011 NA NAŠEM BLOGU, NEBUDOU SE FOTIT JEN KONĚ, takže se klidně přihlaš :-) Budeme moc rádi :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama