Stíny budoucnosti - 10. díl

17. srpna 2011 v 10:37 | ALEX.A
S Grace jsme ke stáji přijely přesně v jedenáct hodin. Graciino kolo už její taťka nechal pravit, takže jsem tentokrát jely na kolech. Taťka a mamka dnesk neměli volno a Graciiny rodiče též, takže bych do stáje musela sama.


,,Už ho přivezli," plácla jsem jako první, co mě napadlo když jsme se ocitly před rozlehlou budovou stáje. Grace určitě zajímal nový příchozí stejně tak jako mě. Kývla. Na dvoře stál velký koňský přepravník, který měl na boční stěně tmavě modrou siluetu vzpínajícího se koně. Všude panovalo ticho, takže jsem usoudila, že už uplynula nějaká doba od toho, co ho přivezli. Ten přepravník odněkud znám! Pomyslela jsem si. Jasně! Ten přepravník patřil Fredovi Thomasovi. Fredovi, kterého jsem znala ze stáje, kde jsem měla dříve ustájenou Kessy. Dokud nedošlo k tomu požáru. I když z toho Kessy vyvázla jen s několika škrábanci, nechtěla jsem o tom moc mluvit. Vyvázli z toho naštěstí všichni bez větších zranění, ale u některých se šrámy na duši nedaly tak snadno smazat. Na Kessy se to naštěstí nějak hodně nepodepsalo. Sice byla pár týdnů potom ostražitější než obvykle a ze začátku se bála ostatních lidí, ale teď už to na ní nebylo vůbec vidět. Byla stále tím veselým a zvídavým koníkem jako kterou jsem ji znala.
Společně jsme otevřely vrata stáje a nahlédly dovnitř. Ticho. Nikdo nikde. Pohladila jsem několik koní, kteří vystrkovali své hebké nosy ven z boxů a dožadovali se pozornosti nebo odě mě chtěli vyškemrat nějaký ten pamlsek. Několik z nich se ale radši dále věnovali svému přídělu odpoledního krmení než aby se zajímali o to, kdo je právě teď přišel navštívit. Nedivila jsem se jim.
Jako obvykle jsem pokračovala uličkou dál za Kessy do boxu. V polovině cesty jsem se ale zastavila. Zastavila jsem se u boxu s cedulkou, na které bylo velkými písmeny napsáno Black Shadow - Černý stín. Nakoukla jsem do boxu. Jméno se k němu dokonale hodilo. Měl krásně lesklou černou srst bez jakéhokoliv odznaku a skoro bych řekla, že se v tmavém boxu ztrácel.
,,Ahoj, chlapče. Ty jsi ale krasavec," pošeptala jsem černému koni, který si ze země vzal pár stébel sena. Očividně neměl zájem o žádnou společnost. Teda alespoň ne o tu lidskou.
,,Grace? Určitě jsi zvědavá na toho nověho koně, tak tady ho máš" řekla jsem potichu. Se zvědavostí v očích se otočila a rychle ke mě přiběhla.
,,Je nádherný," rozplývala se nad koněm. ,,Jeho majitel musí být hrdý na to, že má tak nádherného koně. Kdo to asi je?" snila dál Grace.
,,Fred Thomas," vystřelila jsem hned, jak otázku položila.
,,Co jsi to říkala?" rázně se otočila a vypadala jakobych ji vzbudila uprostřed noci.
,,Fred Thomas je jeho majitel," ujasnila jsem jí to. Při pohledu na její výraz v obličeji jsem se musela udržet abych nevyprskla smíchy.
,,Chtěla jsem s Kessy zkusit přeskočit pár kavalet. Půjdeme?" zeptala jsem se abych změnila téme hovoru.
,,Jasně!" odpověděla. Otočila se a zamířila k Robbymu do boxu. Sama jsem se také odebrala o dva boxy dál za Kessy. Jemnými pohyby jsem Kessy vykartáčovala srst, která byla o hodně čistší když Kessy pobívala v boxu než ve stáji. Stála klidně a očividně si to užívala. Nasedlanou a nauzděnou jsem ji vyvedla ven na teplé odpolední slunce, při kterém věci kolem vrhaly jen nepatrné stíny na zaprášenou zem.
,,Podržíš mi ji na chvilku než postavím tu kavaletu?" nečekala jsem na odpověď a strčila jsem Grace do ruky Kessininy otěže. S hlavou sklopenou k zemi jsem mířila k jízdárně. S mojí nepozorností se mi podařilo narazit do někoho, kdo byl přinejmenším stějně nepozorný a zabraný do svých myšlenek jako já.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Ranch Happy Ranch Happy | Web | 17. srpna 2011 v 11:57 | Reagovat

Nádherný design! :)

2 Nasťa your SB Nasťa your SB | Web | 17. srpna 2011 v 14:29 | Reagovat

To je velmi zajímavé, občas se člověk holt přestává soustředit.. To se mi stává také.:-)

P.S. Krásný layout!:-)

3 MuMie-AFFS MuMie-AFFS | Web | 17. srpna 2011 v 19:43 | Reagovat

Hezká povídka :) A moc moc krásný lay .. :)

4 Sheila Sheila | Web | 18. srpna 2011 v 10:54 | Reagovat

Myslím si, že narazila do majitele toho vraníka :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama